home
+ 420 604 600 623
info@webdes.cz
panak

Webhosting a domény

Veškeré informace o hostinzích a doménách

Hosting

Aby mohli Váše stránky fungovat, musí se umístit do sítě internetu, tj. musí hostovat na některém serveru, to se nazývá: webhosting. Existuje spoustu poskytovatelů, kteří nabízejí webhosting, liší se hlavně parametry (velikost, rychlost, různé funkce atd.) a cenou. Zde nabízené hostingy mám prověřené a jsou optimální jak výkonostně tak cenově. Stačí si jen vybrat.

webhosting
FREE

Tento hosting je výhodný především v tom že je ZDARMA, je rychlý a velikost dostupného prostoru je 2GB. Zaplatíte pouze za zřízení (dle aktuálního ceníku, viz) a poté máte následující roky použivání zdarma.

Mezi hlavní nevýhody tohoto hostingu patří to, že s objednáním získáte pouze doménu 3. řádu, která vypadá např. takto: www.váš-název.DOMÉNA3ŘÁDU.cz, mezi názvy domén 3. řádu patří (8u, 9e, mablog, clanweb, maweb, g6, hys, tode, 4fan, cekuj, comehere, mzf, bluefile, jecool, funsite, 6f). Takže adresa Vašich stránek může vypadat třeba takto: www.vasewebovestranky.hys.cz, nebo www.vasewebovestranky.maweb.eu a zároveň budete mít na stránkách neustále, málou reklamní lištu. Maximální měsíční přenos dat činí 5GB a maximální velikost uploadovaného souboru je 24MB.

BASIC

Základní hosting, bez reklam. Podporuje mnoho služeb, je rychlý a stabilní. Velikost je plně dostačující - 5GB, maximální měsíční přenos dat činí 30GB a maximální velikost uploadovaného souboru je 50MB. Podporuje subdomény tj. (např. subdoména.vasewebovestranky.cz), garantuje zálohování dat, má vlastní error 404 stránky a plánovač úloh cron. 1 emailová schránka k hostingu zdarma. *

NoLIMIT

Pro náročnější uživatele např. na stahování, uploadování nabízím NEOMEZENÝ webhosting ** na fotky, videa atd. Dále tento hosting nabízí neomezené množství e-mailových schránek, subdomén. Je vhodný pro náročné a navštěvované weby, disponuje vysokým výkonem. Podporuje plánovač úloh cron* má NONSTOP zákaznickou podporu a technický dohled. Neomezený maximální měsíční přenos dat. Ochrana firewallem. Maximální velikost uploadovaného souboru je 32MB. Neomezený počet emailových schránek. Nelze používat k hromadnému rozesílání newsletterů.

Celkový limit pro e-mailové schránky činí 5GB. E-mail obsahuje antivir, antispam, POP3, IMAP4, SMTP, webrozhraní, zabezpečenou komunikaci SMTPS, POP3S, IMAPS, autoodpovídač, přesměrování pošty a doménový koš.

EXTRA

Tento hosting nabízí 15GB webového prostoru pro data. Maximální měsíční přenos dat 128GB. Má neomezeně subdomén, cron úloh *, garantované zálohy dat a maximální velikost uploadovaného souboru je 128MB. Je velmi rychlý, ideální pro náročné uživatelé a vysokou návštěvnost Vašich stránek. Má ohromnou podporu funkcí, funguje na něm téměř vše. Nehledí se na typ uložených dat. Neomezený počet emailových schránek. Umožňuje odesílat až 400 emailů za hodinu.

Srovnání hostingů

položka: FREE BASIC NoLIMIT EXTRA
prostor pro web a data 2GB 5GB neomezeně ** 15GB
maximální měsíční přenos dat 5GB 30GB neomezeně ** 128GB
maximální velikost jednoho uploadovaného souboru 24MB 50MB 32MB 128MB
neomezený počet subdomén vcene vcene vcene vcene
e-mailové schránky (admin@vasewebovestranky.cz) vcene 1 neomezeně neomezeně
max. počet odeslaných emailů za hodinu 100 200 nelze pro newslettery 400
maximální prostor pro e-maily vcene 300MB 5GB 3GB
antivir, antispam, POP3, IMAP4, SMTP, webrozhraní vcene vcene vcene vcene
zabezpečená komunikace SMTPS, POP3S, IMAPS vcene vcene vcene vcene
autoodpovídač, přesměrování pošty, doménový koš vcene vcene vcene vcene
vhodné pro náročné a navštěvované weby, vysoký výkon vcene vcene vcene vcene
garantované zálohy dat vcene vcene vcene vcene
vložená reklama vcene vcene vcene vcene
CRON (periodické spouštění skriptů) * vcene vcene vcene vcene
nejkratší perioda spouštění cron úloh 30 min. 5 min. 1 min. 5 min.
vlastní error 404 stránka vcene vcene vcene vcene
max. velikost nahrávaného souboru 64MB 128MB 32MB 128MB
max. počet PHP prcesů 3 6 5 12
*
umožňuje pravidelně a automaticky spouštět úlohy - např. každý den, po 14 hodině aktualizuj měnový kurz eura z ČNB
**
neomezeně pouze data, která nejsou v rozporu s autorskými právy a slouží k prezentaci na webu nebo k zajištění jeho provozu

Domény

Posledním krokem k vytvoření stránek je, zvolit si svou doménu. To je koncovka adresy Vašich stránek, např. www.seznam.CZ, pomocí této adresy budete moct ke svým stránkám přistupovat, zadáním adresy do prohlížeče. Adresu lze zadat buď s www, nebo bez www, např. www.seznam.cz, nebo seznam.cz oba způsoby Vám budou po mnou vytvořením stránek fungovat.

Dále je potřeba si ověřit zda-li je Vaše adresa volná, popřípadě si zvolit jinou adresu, nebo jinou doménu (koncovku). Ověřit volnou adresu můžete kliknutím zde.

Jaké znaky může obsahovat adresa?

V doménových jménech lze používat pouze malou část znaků kódu ASCII: znaky anglické abecedy, číslice a pomlčku (každá část jména však nesmí končit ani začínat pomlčkou). Jména nejsou citlivá na velikost písmen (www.example.com popisuje stejný počítač jako WWW.Example.CoM) a každá část jména smí být maximálně 63 znaků dlouhá. Délka celého jména může být maximálně 255 (počet částí však není omezen, tzn. platné jméno může být teoreticky složeno ze 127 jednopísmenných částí).

V současné době registruji tyto domény:
  • .CZ (Česká republika)
  • .EU (Evropská unie)
  • .COM (Commerce)
  • .BIZ (Business)
  • .INFO (Information)
  • .NAME (osobní)
  • .NET (Network)
  • .ORG (Organisation)
  • .PL (Polsko)